PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858073}

Stewardesa

The Flight Attendant
6,8 14 231
ocen
6,8 10 1 14231
6,8 11
ocen krytyków
Stewardesa
powrót do forum serialu Stewardesa

Bardzo dobrze się bawiłam na tym serialu. Muszę przyznać, że na początku strasznie się bałam, że wyjdzie jakaś chaotyczna mieszanka bez ładu i składu, ale twórcy bardzo zgrabnie połączyli czarną komedię z thrillerem, dorzucając jeszcze trochę klasycznych schematów z filmów szpiegowskich. Nic nie jest na siłę, aktorzy "czują" ten serial, a całość ładnie się spina.

I to znacznie bardziej niż można byłoby przypuszczać na samym początku seansu – bo nie spodziewałam się, że wątki wszystkich bohaterów tak sprytnie zostaną połączone. Dzięki humorystycznym akcentom nie jest przytłaczająco, a spokojnie mogłoby być, bo Cassie zmaga się z poważnym problemem. I tu też wielki plus za logiczne wyjaśnienie tego, skąd się u niej wziął nałóg, dlaczego dźwiga to poczucie winy i dlaczego… jest taka, jaka jest.

Chyba najbardziej podobał mi się zabieg z podświadomością Cassie. Bo to nie jest tak, że ona chce oszukać widza, bo tak bardzo kombinuje, a po prostu sama sobie nie ufa, ma czarne dziury w pamięci i dlatego porusza się tak bardzo po omacku dokładając kolejne puzzle układanki. I jest przy tym tak strasznie irytująca, tak trudno ją lubić, że aż – w drugą stronę – zamiast wyłączać serial, chce się go oglądać więcej i więcej.

Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4XTLiG9HWg8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones