PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800056}

Ratched

7,3 30 355
ocen
7,3 10 1 30355
5,0 3
oceny krytyków
Ratched
powrót do forum serialu Ratched

Po obejrzeniu trailera mam wrażenie że to bedzie kolejny sezon AHS

BloodyMaja

ja też i mam nadzieję, że tak będzie! :)

ocenił(a) serial na 8
sphynxcat

niestety nie jest, obejrzałem 6 odcinków - zwykły dramat.
Fajny, ale brakuje mi tego czegoś.
Gdyby może utrzymali bardziej go w stylu AHS to wypadłby lepiej.

karol_drobniewski

Ale przecież to wygląda jak AHS, nie ma tylu psycholi, morderców i odjechanych akcji, ale jakbym nie wiedział to pomyślałbym, że to mniej odjechany sezon AHS. Zresztą niby to prequel filmu Formana, a ogląda się jak serial zainspirowany nie Lotem nad kukułczym gniazdem, ale filmami Hitchcocka, a gdyby ktokolwiek miał wątpliwości to już w pierwszym odcinku w scenie morderstwa leci motyw z Psychozy, który powraca w kolejnych odcinkach.

ocenił(a) serial na 7
karol_drobniewski

A moim zdaniem autorka tematu ma rację, serial jest bardzo podobny do AHS, ten sam klimat, tyle że trochę uładzony i nieprzesycony aż taką ilością krwawych morderstw.
I podobała mi się ta pastelowa stylistyka, jak w "Edwardzie Nożycorękim", świetnie kontrastuje z atmosferą szaleństwa i mroku.
Muzyka też wspaniała, nie rozumiem tylko dlaczego o tyle głośniejsza od dialogów, strasznie łupała, zwłaszcza jak ogląda się serial nocą.

BloodyMaja

I to jeden z tych gorszych, mam wrażenie, że AHS skończyło się na Asylum.

ocenił(a) serial na 8
Veressis

Nie no, do czwartego sezonu AHS było jeszcze dość okej do oglądania, może to akurat za sprawą Jessici Lange.. Później katastrofa rzeczywiście.

ocenił(a) serial na 6
Ma_fw

To Jessica Lange z tymi swoimi piosenkami i koniecznością atencji rozwalała kolejne sezony. Hotel był mega mroczny i klimatyczny, a ten tyłek Lady Gagi po prostu obłędny.

ocenił(a) serial na 8
BloodyMaja

A ja na przykład nie lubiałem AHS i cieszy mnie że nie ma w tej opowieści nic Sc-FI ;)

ocenił(a) serial na 6
mordarg

XD przecież to jest czyste sci-fi, taki fantazyjny retropunk

ocenił(a) serial na 8
pinkpowerdrummer

Przecież nie dzieje tam się nic nadprzyrodzonego ale wszystko jest grubymi nićmi szyte :) Więc powiem tak to jest na tyle Sci-Fi na ile są np Szybcy i Wściekli

ocenił(a) serial na 6
mordarg

Sci-fi to nie fantasy, nie powinno się tam dziać nic specjalnie nadprzyrodzonego, raczej chodzi o jakąś alternatywną, opartą na przewidywaniach naukowych rzeczywistość. Film nie jest ani trochę poprawny historycznie, więc jest fikcją, jest inspirowany światem nauki (może bardziej psychiatrii i socjologii, but still), więc moim zdaniem jest znacznie bardziej sci-fi niż takie np. Star Wars, które wpada raczej w cyberpunk fantasy : )

pinkpowerdrummer

Po pierwsze to serial jest inspirowany książką, co zresztą podkreślają w każdym odcinku. Po drugie to fantastyka zawiera elementy magii, smoki, czarodzieje, gobliny itd. itp... science fiction to motywy futurystyczne oparte na wizji przyszłości, statki kosmiczne, kosmici, wojny międzygalaktyczne itd. itp. Nie rozumiem wciskania wiecznie tych dwóch określeń do zwykłych filmów/seriali... ta produkcja to zwykła fikcja, a fikcja nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością (na co sama nazwa wskazuje) i nawet nie musi pokrywać się z historią, dobrze gdy tak jest, bo łatwiej nam uwierzyć w jej rzeczywistość, ale nie jest to wymóg, twórca tworząc fikcję może zrobić ze swoim światem co zechce i nie jest to fantastyka ani sf...

mordarg

Jednak klimatem to 100% AHS

BloodyMaja

Niestety- zwykla nuda.

BloodyMaja

To jest kolejny AHS

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones