PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204}

Zaklinacz koni

The Horse Whisperer
7,5 40 732
oceny
7,5 10 1 40732
7,2 5
ocen krytyków
Zaklinacz koni
powrót do forum filmu Zaklinacz koni

Bardzo lubię filmy o koniach,a tutaj dodatkowo mamy ten ''romans''. Film oglądałam pierwszy
raz już bardzo dawno temu,i oglądam go co jakiś czas w TV. Za każdym razem ryczę przez
większość filmu...nie wiem dlaczego az tak mnie wzrusza.Bardzo mi się podoba.Choć ma kilka
minusów to można przymknąć na to oko;)

Trochę denerwowała mnie mama Grace,w szczególności jej reakcja w szpitalu,gdy
dowiedziała się że będą musieli amputować nogę jej córce,no ale przeżyłam to jakoś.Film
może trochę wydłużony,ale ogląda się dobrze. Szkoda że nie było happy andu na końcu,no ale
czasem tak musi być ;)

A mógłby mi ktoś opisać zakończenie jakie było w książce ?Nie czytałam i raczej nie
przeczytam predko a chciałabym sobie porównać jakoś ;)

ocenił(a) film na 5

Czytałam daawno temu, ale pamiętam przede wszystkim, że w książce Tom Booker ginie, a Annie rodzi jego dziecko ;x Poprawcie mnie, jeśli pomyliłam, tak pamiętam ;)

ocenił(a) film na 8

Raczej na odwrót - jest romans, a dodatkowo to film o koniach.

W książce Tomowi udało się bzyknąć Annie. Ona wraca do NY, zachodzi w ciąże i rodzi syna (który oczywiście jest dzieciakiem Toma), a sam kowboj w międzyczasie ginie podczas próby oswojenia dzikiego konia. Po jego śmierci Annie dostaje pocztą kopertę w której jest sznurek (ten na którym Tom pokazuje jej tą sztuczkę) z liścikiem: "Na wypadek gdybyś zapomniała". The End.

ocenił(a) film na 8
Tortuga033

Z tego co pamiętam, to Annie nie wrociła do NY, lecz została gdzies w Montanie i prowadziła spokojne zycie w pięknym domku. Zaszła w ciąże i urodziła dziecko Toma, ktory zginął ratując Grace od dzikiego konia (albo stada), ponieważ dziewczynka dowiedziała się o relacjach jakie łączyły jej matke i ukochanego Toma i zamierzała podpalić domek, w ktorym mieszkały dzięki uprzejmości Bookerów. Annie nie wrociła do męża, ktory również poznał cala prawde ale było powiedziane, ze maja dobre kontakty i nie wiadomo czy kiedys sie znow nie zejda. Grace została z ojcem.

ocenił(a) film na 8
Bounty

Książkę czytałam dawno temu, więc nie pamiętam dokładnie jak to było, ale wydaje mi się że ona chyba potem wyjechała z Montany.

ocenił(a) film na 5
Tortuga033

Chyba Bounty ma jednak rację, z tego, co kojarzę, to Annie została w Montanie.

ocenił(a) film na 8
Nibynuszka

Wiem że została na jakiś czas, ale coś mi świta że potem wróciła, ale to już tak dawno czytałam że mogło mi się pomieszać ;]

ocenił(a) film na 8
Tortuga033

Jeszcze inaczej :P
Specjalnie zerknęłam na koniec książki, żeby przypomnieć sobie jej zakończenie :)

Grace podsłuchała rozmowę Annie z Tomem, kiedy to Annie oświadczała Tomowi, że chce z nim zostać, a rozwieźć się z mężem. Grace chciała im wszystkim zrobić na złość i popełnić samobójstwo - podpalić górski domek Brookerów (z sobą w środku). Tom i Annie się zorientowali, że Grace gdzieś zniknęła, zaczęli jej szukać. Znaleźli ją pośród jakiś skał gdzie chowała się przed stadem dzikich koni. Pielgrzym ją osłaniał i walczył z ogierem, przewodnikiem tego stada. Tom chciał odgonić konie od Grace i najprawdopodobniej (tak to jest opisane) równocześnie chciał, żeby ten ogier go zabił, gdyż nie uskoczył gdy ten go zaatakował. Tom ginie, Grace i Pielgrzym wraz z Annie wracają do NY. Annie opowiada Robertowi o wszystkim, zamieszkuje z nowo narodzonym dzieckiem (nie wiadomo na 100% czyje to dziecko - czy Toma, czy Roberta) poza miastem (tam, gdzie Grace uległa wypadkowi). Robert i Grace odwiedzają ją w weekendy i wszystko zmierza ku poprawie.
Takie małe sprostowanie :)

ocenił(a) film na 8
kkot

Dziecko jest Toma. Pamiętam że narrator podkreśla to że dzieciak ma niebieskie oczy - jak Tom ;]

No właśnie coś mi świtało, że Annie wyjechała z Montany.

ocenił(a) film na 8
Tortuga033

Większość (o ile nie wszystkie) niemowląt rodzi się z niebieskimi oczami a kolor zmienia się w ciągu roku czy nawet jeszcze później :) Także tak, jest podkreślone, że niemowlak ma niebieskie oczy ale i to, że nie zrobili badań czyje to dziecko i ich nie zrobią. W związku z tym nie są w 100 % przekonani :) Nawet jest takie zdanie, że Robert woli niepewność czy to jego dziecko niż pewność, że to dziecko Toma.
Takie tam niuanse :P

kkot

...rozwieść się

użytkownik usunięty

Ok,dziękuję ;)

ocenił(a) film na 7

Właśnie skończyłam czytać książkę ;) film lepszy... (no, może oprócz fragmentu, kiedy Annie i Tom wyruszają na 4-dniową wyprawę, żeby się sobą nacieszyć :D )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones