PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33147}
6,6 12 648
ocen
6,6 10 1 12648
5,7 7
ocen krytyków
Flashdance
powrót do forum filmu Flashdance

6/10

ocenił(a) film na 6

Odejmuję punkty za dowcipy o Polakach i wkurzającą rolę Jennifer Beals. Ogólnie da się obejrzeć. Ale ten film to już klasyk, może w tamtych czasach powalał, ale teraz to już nic specjalnego w nim nie ma. Momentami nudził.

ocenił(a) film na 8
katrina1230

Raptem było ich tylko 2 ...
Jeżeli wkurzała cię rola głównej bohaterki , a taka miła być .
To w sumie można wywnioskować ,że cały film cię wkurzał więc skąd taka wysoka ocena jak 6/10.
Może masz kompleksy ,że nigdy nie będziesz tak wyglądać jak ona .
Film na zimowe wieczory we dwoje bardzo miło się ogląda ,prosta fabuła nie zmuszająca do myślenia relaksująca widza .A cały atut filmu śliczna Jennifer Beals .

ocenił(a) film na 6
Tibn

,,Może masz kompleksy ,że nigdy nie będziesz tak wyglądać jak ona'' .
Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać, jak tę stronę mogą komentować takie cioty :) 6/10 może dla Ciebie jest wysoką oceną- dla mnie- mierną. Filmy oceniam obiektywnie. Jeżeli coś mi się nie podoba, to o tym piszę. Prędzej Ty masz kompleksy. Zastanów się człowieku, co Ty w ogóle sobą reprezentujesz. Żal.

ocenił(a) film na 8
katrina1230

To życzę powodzenia w dalszym zastanawianiu się bo jak na razie to słabo ci to wychodzi .

ocenił(a) film na 6
Tibn

Kolejny przedstawiciel serwisu żal.pl

ocenił(a) film na 7
katrina1230

faktycznie do najładniejszych i zgrabniejszych nie należysz skoro tak się irytujesz...

ocenił(a) film na 7
katrina1230

'' Filmy oceniam obiektywnie'' - chyba raczej subiektywnie :)

katrina1230

to ma lub miał być klasyk przecież ten film ledwo trzyma się kupy i końcówka spartolona

ocenił(a) film na 5
katrina1230

Zgadzam się. 6/10. Spodziewałam się jakiegoś wielkiego finału, a przynajmniej coś w stylu Dirty dancing. A tu nic nie było. Finałowy taniec - beznadzieja, podobały mi się tylko piruety.

ocenił(a) film na 4
katrina1230

Film nudny. Spodziewałam się czegoś lepszego. No i te dowcipy o Polakach! Co to jest niby? ;/
do osoby 2 od góry, dowcipów było więcej niż 2...

ocenił(a) film na 8
db2

Dokładnie, dowcipów było bardzo dużo jak na jeden film. Wpierw ten gruby konus mówił je na zapleczu, potem na scenie. Mam teorie dot. tego żałosnego wątku o Polakach.
Otóż po wprowadzeniu stanu wojennego przez sowieckiego patriotę jaruzela, nastąpiła emigracja Polaków do USA. Możliwe, że scenarzyści zetknęli się z tym tematem i nawiązali do biednej grupy etnicznej, zważywszy an fakt że w Pennsylvani, czyli mieście gdzie dzieje się akcja filmu, mieszka 9 % populacja Polaków.
Druga moja teoria, opiera się na znanych nam faktach dot. stosunku żydów amerykań. do Polaków. Możliwe, że żydowscy producenci (jeden z rodziny niemieckich żydów) kazali wtrącić ten wątek. W każdym razie szczerze się wpieniłem jak oglądałem te ksenofobiczne teksty.

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Możliwe, że ktoś nielubiący mniejszości polskiej w USA specjalnie wybrał dowcipy m.in. o Polakach, ale chyba patriotyzm przesłonił wam odbiór filmu :). Chodziło przecież o to, że ten facet był kiepskawym komikiem, który sam tylko śmiał się ze swoich prostackich dowcipów i dlatego nie wyszło mu nawet jak wyjechał pracować w innym mieście.

ocenił(a) film na 8

Dowcip pozostaje dowcipem. Rozumiem, że Ty intepretujesz ten wątek w ten sposób, iż Polacy postrzegani są jako fajny naród, a komik poprzez swoje dowicpy miał być ukazany jako żałosna postać, bo mówi kawały absurdalne ?

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Polacy to wiadomo że nie, ale z tym gościem tak właśnie myślę. Nie uraziło mnie to, wnerwiam się tylko jak są jakieś przekłamania w filmach wojennych. Trochę autoironii by się przydało, chociaż to że tak wszyscy wyłapują wszelkie naigrawanie się z Polaków w filach i tak cholernie mi się podoba. Byle z rozsądkiem, jak można zaniżać ocenę filmowi z takiego powodu.

ocenił(a) film na 7
Wielki_ted

niektórzy ludzie uważają, że jeżeli ktoś się o czymś wypowiada, coś pokazuje, to musi się z tym zgadzać. tak, zapomniałem że jeśli w filmie jest narkoman, to reżyser sam jest ćpunem, a jeśli w filmie jest kilka dowcipów o polakach, film ten staje się nagle ksenofobicznym chłamem. z tą autoironią święta racja. chociaż bez bicia przyznam że filmu nie widziałem i nie wiem jakie to są dowcipy, kto je wypowiada i w jakim kontekście ;P

btw to chyba jednak miasta Pensylwania nie ma.

ach, masońscy Żydzi, producenci filmu, koniecznie chcą w filmie parę dowcipów o Polakach, bo cholernie nienawidzą naszej nacji. właśnie tak.

ocenił(a) film na 8
alek123098

Nie widziałeś filmu, ale opinię o dowcipach masz wyrobioną, ciekawa koncepcja.

Amerykańscy Żydzi mają problem z Polską, Wystarczy choćby przypomnieć regularnie pojawiające się w mediach oszczercze "Polskie obozy zagłady".

Wielki_ted

To tak jak Polacy mają odwieczny problem do Amerykanów, po prostu ich nie lubimy i też w polskich filmach pojawia sie wiele kawałów dot. Amerykanów....już nie róbcie tragedii...
Poza tym nasza wizytówka na świecie to właśnie "złodzieje" w Niemczech jak słyszą słowo "polak" to od razu kojarzy im się ze złodziejem niemieckich aut ;d

Wielki_ted

Aktor opowiadający te kawały też jest Żydem więc łatwo im to przyszło. Nikomu nie wychodzi lepiej szydzenie z Polaków jak właśnie Żydom.

Wielki_ted

W gwoli ścisłości, akcja filmu toczy się w Pittsburghu, a Pensylwania to stan w którym m.in. to miasto się znajduje.

katrina1230

witam!
jak dla mnie świetny film jak na ówczesne możliwości. świetna muzyka, piękne popisy taneczne, genialna gra świateł np. podczas występów w klubie. xD
ona piękna, ambitna ale i naiwna z lekka, porywcza, on doświadczony i poukładany. no musi iskrzyc nie ma innej możliwości xD
co do dowcipów to przesadzacie.... MOIM ZDANIEM (WYWNIOSKOWANE Z MOICH OBSERWACJI) przeważnie osoby zakompleksione lub z niskim poczuciem własnej wartości mają z tym problem. (nie obrażając nikogo).
bo gdyby tak do tego podchodzić strasznie rzeczowo i gdyby każdy tak się oburzał i doszukiwał między wierszami ukrytych znaczeń , to biorąc pod uwagą ilość opowiadanych w filmach dowcipów o RÓŻNYCH narodowościach, to chyba już dawno rozpętałaby się 3 wojna światowa!
poza tym, zaniżanie oceny ze względu na dowcipy o Polakach źle świadczy o oceniającym, bo gdyby to były dowcipy o np. Niemcach, to co? ocena byłaby wyższa?
pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
fraglespb

Zgadzam się w 100%

katrina1230

Całkowicie się zgadzam. Najbardziej wkurzający był wątek z żonatym. A chwytami typu "masz kompleksy" się nie przejmuj. No strasznych kompleksów można nabawić się patrząc na te wielkie piersi. :>

katrina1230

Wczoraj go sobie znowu obejrzałem. Ten film to taki trochę znak czasu. Dowcipy o Polakach były i są wówczas modne, ale równie modne co dowcipy o innych nacjach czy grupach etnicznych. Myślę, że reżyser trochę puszcza tutaj oko do widza. Przecież Richie, który mówi te dowcipy ma nazwisko: "Blazik". Zdecydowanie polska konotacja. Poza tym, aktor odtwarzający tę rolę urodził się w Chicago, więc pewnie temat Polaków znał od podszewki. Co jeszcze istotne, sama postać Richiego jest w filmie strasznie żałosna i śmieszna, więc i jego dowcipy nie mają takiej siły. Nie wiem co reżyser chciał przekazać, ale to nie przypadek. Sama jakość dowcipów przypomina modne niegdyś u nas dowcipy o blondynkach, a niektórzy przecież mówią, że to przerobione kawały o Polakach, które trafiły na nasz grunt.

Sam film nie wytrzymał nieco próby czasu, choć mi się podobał, bo ja lubię filmy, które zaczynają się tak "zwyczajnie". Jennifer Beals śliczna, reszta jest tylko tłem dla niej. Finałowa scena z tańcem bardzo stylowa i cytowana w wielu filmach. Ogólnie 6/10.

katrina1230

tutaj jest kilka fragmentów tego filmu
dowcipy o "polaczkach" ehh
http://www.youtube.com/watch?v=2pqsHX0_fiY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones